Liana Rusu's picture

Informații

Descriere

Liana lucrează în domeniul comunicării și al relațiilor publice din 1999.

Este absolventă a Facultății de Relații Internaționale și Integrare Europeană din cadrul Școlii Naționale de Studii Politice și Administrative și a Facultății de Electronică și Telecomunicații din cadrul Universității Politehnice București.

În 1998 a absolvit cursurile Amsterdam School of International Relations din cadrul Universității din Amsterdam, obținând diploma de Master în Business și Relații Internaționale.

A lucrat ca Director de Comunicare în cadrul GlaxoSmithKline România, dar și în consultanță în comunicare și relații publice și ulterior în business management la KPMG România.

Liana a lucrat de asemenea cu sau pentru mai multe organizații non-guvernamentale de-a lungul timpului, printre care: ViitorPlus, Freedom House, United Way, Societatea Academică din România, Hospice "Casa Speranței", numeroase asociații de pacienți.

În 2012 s-a alăturat echipei Fundației pentru o societate deschisă ca Director de Comunicare.

Adresa e-mail