Consiliul Fundației

Fundația pentru o societate deschisă este o organizație independentă care, de-a lungul celor aproape 25 de ani de activitate, a simbolizat cu predilecție pentru mulți actori ai mediului ONG, fundația edificiului societății civile din România, având în timp contribuții semnificative în domenii precum: educație, cultură civică și politică, cercetare socială, bună guvernare, drepturile omului, combaterea discriminării, migrație, date deschise, incluziunea romilor, economie socială și arhitectură socială participativă.

Consiliul Fundației este cel mai înalt for de guvernare a organizației și veghează la bunul mers al acesteia.

Consiliul Fundației este format din trei membri numiți pe viață, care au preluat prerogativele fondatorului Fundației. Cei trei membri sunt:

Andrei Pleșu

Levente Salat